منظور از مرکز کنترل در سیستم درب اتوماتیک چیست

در زير مطالبي در مورد آموزش درب اتوماتيک آمده است. جعبه اي است که نقش تابلوي فرمان را دارد و فرمان لازم براي باز و بسته کردن درب از طريق شاسي هاي متصل به آن و يا سيستم فرمان راديويي که قسمت گيرنده راديويي در داخل اين يونيت قرار گرفته و با استفاده از يک تراشه الکترونيکي بنام ( ميکرو پرسسور يا ريز پردازنده ) کار کنترل درب را بر عهده دارد و فرمان لازم را به موتورهاي الکتريکي مي دهد .

در سيستم درب اتوماتيک مولد نيروي حرکتي شامل چه قسمتهايي است ؟
1. جک ها
2. بازوها
3. موتور

در سيستم درب اتوماتيک چشمي ها چه نقشي دارند ؟
چشمي ها شامل فرستنده و گيرنده مادون قرمز که به ترتيب با حروف ( تي ايکس ) يا ( آر ايکس ) مشخص مي شوند براي تشخيص موقعيت خود درب اتوماتيک يا تشخيص ورود يا خروج اشخاص يا به عبارت دقيقتر براي اطمينان از عدم وجود شخص يا وسيله نقليه در هنگام بستن درب استفاده مي شود .

نقش فلاشر در سيستم درب اتوماتيک چيست ؟
يک لامپ چشمک زن نارنجي است که بر روي درب اتوماتيک نصب مي شود تا عابرين را از وضعيت فعلي درب آگاه سازد

ميکروسوئيچ در سيستم درب اتوماتيک چه کاربردي دارد ؟
در موقعيتهاي مختلف باز و بسته شدن درب اتوماتيک توسط قسمت مکانيکي ، باز يا بسته مي شود و بدين طريق با وصل يا قطع جريان، مرکز کنترل را از موقعيت فعلي درب اتوماتيک آگاه مي سازد .

منظور از ريموت کنترل در سيستم درب اتوماتيک چيست ؟
ريموت کنترل به معني کنترل از راه دور بوده و در سيستم درب اتوماتيک با استفاده از ريموت کنترل مي توان درب اتوماتيک را از راه دور باز يا بسته نمود . براي اين منظور حتما بايستي قسمت گيرنده را در داخل مرکز کنترل درب اتوماتيک نصب کرد .

قفل برقي و قفل مکانيکي چه اهميتي در سيستم درب اتوماتيک دارد ؟
با توجه به اينکه درب هاي اتوماتيک معمولا از لحاظ حفاظتي و حراستي مهم هستند براي قفل نمودن آنها در برخي از شرايط از قفل برقي و در شرايط ديگر از قفل مکانيکي يا کلوني استفاده مي شود .

منظور از راه بند الکتريکي چيست ؟
براي کنترل عبور و مرور وسايل نقليه از راه بند الکتريکي اتوماتيک استفاده مي شود که در حالت معمول شامل يک ميله با يک وزنه در انتهاي آن به صورت افقي در مسير وسيله ي نقليه قرار مي گيرد تا از عبور وسايل نقليه غير مجاز جلو گيري کند .